Uzmanību! Tīmekļa vietne slēgta. Aktuālo informāciju iegūsti www.sigulda.lv.
Par Mālpili Kultūra Sports Izglītība Tūrisms Vide Veselība Mālpils kapi
Visas aktualitātes
Kontakti
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
Pakalpojumi
SIGULDA AIZRAUJ ID kartes
Nevalstiskās organizācijas
Pašvaldības iestādes
Datu privātuma politika
Mālpils pagasta arhivētie materiāli
Mālpilī notiks pavasara gadatirgus; aicina pieteikties tirgotājus
Vide

Informācija medijiem
29.10.2021.

Mālpils pagasta iedzīvotāji pārstrādei nodevuši vairāk nekā 1 tonnu elektrotehnikas

 

Veicinot nokalpojušās elektrotehnikas šķirošanu un nonākšanu pārstrādē, Latvijas Zaļais punkts kopā ar SIA “Eco Baltia vide”, Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” un “Maxima Latvija” īstenoja kampaņu “Viegla šķirošanās”. Tās trešajā posmā, kura laikā elektrotehnikas savākšana bez maksas tika nodrošināta no mājsaimniecībām un uzņēmumiem, Mālpils pagastā dalībai pieteicās 9 iedzīvotāji, pārstrādei kopā nododot vairāk nekā 1 tonnu iekārtu.

Katrs kampaņas dalībnieks elektronikas nodošanas brīdī tika reģistrēts izlozei par veikalu tīkla “Maxima” dāvanu karti 30 eiro vērtībā, ko ieguva Lūcija. Savukārt lielāko iekārtu apjomu (~150kg) Mālpils pagastā sašķiroja Imants, kurš arī saņems “Maxima” dāvanu karti 30 EUR vērtībā. Ar uzvarētājiem kampaņas rīkotāji sazināsies individuāli tuvākajā laikā.

Kampaņas organizētāji pateicas Mālpils pagasta iedzīvotājiem par atsaucību un dalību projektā, aicinot turpināt šķirot mājsaimniecībā uzkrātos atkritumus un tādējādi rūpēties par tīru vidi novadā un zaļu Latviju kopumā.

 

Tāpat Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” un Latvijas Zaļais punkts atgādina, ka veca elektrotehnika ir bīstamie atkritumi un no tās jāatbrīvojas ar īpašu atbildību. Ikdienā to var nodot vairāk nekā 70 atkritumu šķirošanas laukumos visā Latvijā, kur tā tiek pieņemta bez maksas. Savukārt mazo tehniku un izlietotās baterijas var nogādāt uz tirdzniecības vietām, kur novietotas speciālās šķirošanas kastes. Tādas atrodas arī veikalos “Maxima”. Sev tuvāko vietu, kur nodot nevajadzīgo tehniku, var atrast arī Latvijas Zaļā punkta interaktīvajā kartē ŠEIT.

 


31.08.2021.

 

Siguldas un tuvējo reģionu iedzīvotāji aicināti pieteikt elektroiekārtu bezmaksas izvešanu

 

Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumiem SIA “Eco Baltia vide” un Siguldas pilsētas SIA “JUMIS”, kā arī “Maxima Latvija” elektrotehnikas šķirošanas kampaņā “Viegla šķirošanās” aicina Siguldas pilsētas, kā arī Mālpils, Allažu, Mores un Siguldas pagasta iedzīvotājus līdz 5. oktobrim pieteikt nolietoto un vairs nevajadzīgo elektroiekārtu bezmaksas izvešanu no savām mājsaimniecībām vai uzņēmumiem. Piedaloties akcijā, ir iespēja laimēt noderīgas balvas – veikalu “Maxima” dāvanu kartes 30 eiro vērtībā.

Pieteikties elektronikas izvešanaivar, aizpildot reģistrācijas anketu šeit - https://ej.uz/Viegla_skirosanas, zvanot pa tālr. 26626165 vai rakstot uz e-pastu elektronika@ecobaltiavide.lv, norādot precīzu adresi, apjomu un kontaktinformāciju.

Elektrotehnikas savākšana no pieteiktajām adresēm notiks no 13. līdz 16. oktobrim, sākot no plkst.7.00, visas dienas garumā. Drošības nolūkos elektronikas savākšana notiek bezkontakta veidā. Visai pieteiktajai tehnikai tās izvešanas dienā jābūt novietotai pie nama vai ēkas ārdurvīm un ārpus nožogotas teritorijas, atkritumu apsaimniekošanas operatoram brīvi pieejamā vietā.

Akcijā iedzīvotāji var nodot gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas u.c., gan arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces, kā arī papildu var kopā ar elektroniku nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus. Lai pieteiktu izvešanu adresē, minimālajam kopējam nodoto lietu svaram jābūt vismaz 50 kg.  

Aicinām ievērot, ka akcijā var nodot tikai nolietotās elektropreces, akumulatorus un baterijas. Netiks savākti citi atkritumu veidi, piemēram, mēbeles, logi, durvis, podi u.c.

Piedaloties kampaņā “Viegla šķirošanās”, ikviens dalībnieks varēs pretendēt uz patīkamām un noderīgām balvām. Katrā novadā starp dalībniekiem tiks izlozēta veikala “Maxima” dāvanu karte 30 eiro vērtībā, kā arī tiks piešķirta “Maxima” dāvanu karte līdzvērtīgā apmēra tam novadniekam, kurš būs nodevis lielāko apjomu elektrotehnikas.

 

Vairāk par šķirošanas kampaņu “Viegla šķirošanās” lasi Latvijas Zaļā punkta mājas lapā www.zalais.lv sadaļā “Jaunumi”. Jautājumu gadījumā par akcijas norisi aicinām sazināties, zvanot pa tālr. 26626165 vai rakstot uz e-pastu elektronika@ecobaltiavide.lv.

 


20.07.2021.

 

 

Informācija medijiem

20.07.2021.

Informāciju sagatavoja: Laima Kubliņa, SIA “Zaļā josta” mārketinga vadītāja

 

Lai izglītotu sabiedrību par pareizu rīcību ar cigarešu izsmēķiem, atklāta uzziņu lapa nemetzeme.lv

 

Atbilstoši “Zaļā josta” un “Philip Morris Latvia” veiktā pētījuma datiem, vairāk nekā puse Latvijas smēķētāju neizprot patieso kaitējumu, ko zemē nomests izsmēķis nodara videi un potenciāli arī cilvēku veselībai. Šobrīd, kad spēkā stājusies ES Direktīva 2019/904, kas nosaka obligātu plastmasas saturošu tabakas izstrādājumu ar filtriem un to filtru marķēšanu, ir sperts Eiropas līmeņa solis sabiedrības uzmanības pievēršanai pareizai rīcībai ar cigarešu izsmēķiem. Lai nodrošinātu efektīvāku Latvijas sabiedrības izpratnes veidošanu, kādu kaitējumu videi nodara cigarešu izsmēķu filtrs un tajā esošās vielas, kā arī, kā pareizi rīkoties ar cigarešu izsmēķiem, ir atklāta jauna uzziņu lapa nemetzeme.lv.

“Daudzas valstis jau pirms vairākiem gadiem ir uzsākušas cīņu ar cigarešu izsmēķu radīto vides piesārņojumu. Tomēr Latvijā informācijas līdz šim ir trūcis, turklāt visi pētījumi un dati pārsvarā bijuši svešvalodās,” stāsta “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa. Tāpēc “Zaļā josta” ir radījusi vienotu informatīvo lapu nemetzeme.lv, kurā valsts valodā ne tikai apkopota informācija par cigarešu filtra un tajā uzkrāto vielu ietekmi uz vidi, bet arī skaidrota pareiza izsmēķu utilizēšana. Lapā iespējams sekot līdzi cigarešu izsmēķu ietekmes uz vidi mazināšanas pasākumiem un kampaņām visā pasaulē, kā arī sniegts ieskats par paveikto Latvijā.

Kā liecina pērn “Zaļā josta” un “Philip Morris Latvia” veiktā pētījuma dati, 48% respondentu atzina, ka zemē nomesti izsmēķi rada tikai nesakoptas vides iespaidu, bet neuzskata, ka tie nodara kaitējumu videi. 11% aptaujāto iedzīvotāju fakts, ka cigarešu izsmēķi rada nozīmīgu vides piesārņojumu, tomēr bija jaunums.

Pētot smēķētāju paradumus, atklājās sabiedrības bezatbildīgā rīcība ar izsmēķiem. “Pētījuma ietvaros smēķētāji norādīja, ka cigarešu izsmēķi būtu jāsavāc galvenokārt estētisku apsvērumu dēļ, nevis vides piesārņojuma novēršanai. Un daži pētījuma dalībnieki pat atklāja, ka ikdienā mēdz atbrīvoties no cigarešu izsmēķiem, izmetot tos kanalizācijā vai aprokot smiltīs – kas, protams, ir nepareiza, vidi piesārņojoša rīcība,” stāsta L. Kubliņa. “Tāpēc ir būtiski izglītot sabiedrību, ka cigarešu izsmēķus obligāti ir jāizmet atkritumu tvertnē, nevis jāmet, kur pagadās. Cigarešu filtri bioloģiski nenoārdās. Tas gan nenozīmē, ka cigarešu filtri apkārtējā vidē saglabāsies mūžīgi, jo saules gaismā tie pakāpeniski sadalās ļoti sīkās daļiņās. Tomēr arī tās nekur nepazūd – mikroplastmasas daļiņas nokļūst augsnē vai aizskalojas ūdenī, veidojot ūdens piesārņojumu, kas apdraud visu dzīvo dabu – gan ūdens iemītniekus, gan putnus un dzīvniekus, gan arī ietekmē cilvēka veselību,” uzsver L. Kubliņa.

“Zaļā josta” atgādina, ka kopš šī gada 3. jūlija ir obligāti jāmarķē plastmasu saturoši tabakas izstrādājumi ar filtriem un to filtri, izmantojot visā Eiropas Savienībā vienotu marķējumu ar bruņurupuci, klāt pievienojot informāciju valsts valodā, ka izstrādājums satur plastmasu. Patērētājiem, kas redz šo marķējumu, jāatceras, ka tam ir brīdinoša informatīva funkcija, atgādinot, ka šie izstrādājumi pēc patērēšanas nedrīkst nonākt dabā vai kanalizācijā – tie jāizmet sadzīves atkritumu konteinerā.

 

Papildu informācija:

 

Laima Kubliņa | 26710793 | laima.kublina@zalajosta.lv | www.zalajosta.lv

 


24.05.2021.

Par vietni Invazīvo sugu pārvaldnieks un Spānijas kailgliemeža izplatības ierobežošanu

 

Turpinot 2020. gadā iesākto sadarbību informācijas izplatīšanā par invazīvajām sugām, Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) informē par aktualitātēm invazīvo sugu pārvaldības jomā un aicina pašvaldības informēt iedzīvotājus, un iesaistīties invazīvo sugu ierobežošanas pasākumos.  

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par invazīvajām sugām un ievāktu datus par to izplatību, Pārvalde LIFE Integrētā projekta “Natura2000 aizsargājamo teritoriju pārvaldības un apsaimniekošanas optimizācija” (LIFE-IP LatViaNature) ietvaros ir izstrādājusi vietni Invazīvo sugu pārvaldnieks. Tā sniedz iespēju vienuviet iegūt informāciju par 50 invazīvām sugām, to izplatību, kā arī ziņot par jaunatklātām to atradnēm.

Vietne ir pieejama jebkuram interesentam saitē http://bit.ly/invazivs. Pārvalde aicina pašvaldības iesaistīties šīs vietnes popularizēšanā, ievietojot informāciju par to mājas lapās vai drukātajos materiālos: elektronisku baneri ar saiti uz vietni, infografiku “Invazīvo sugu pārvaldnieks”, ievietot informāciju savos sociālajos tīklos vai arī dalīties ar LIFE-IP LatViaNature Facebook ierakstu: https://www.facebook.com/latvianature/posts/132127422277076 .

Lai veicinātu Spānijas kailgliemeža izplatības ierobežošanu, Pārvalde aicina pašvaldības informēt iedzīvotājus par Spānijas kailgliemeža iespējamo ietekmi, tā izplatības ierobežošanas metodēm un veicināt ierobežošanas pasākumu veikšanu.

Šim nolūkam Pārvalde ir sagatavojusi vairākus informatīvos materiālus:

1)             Infografika “Spānijas kailgliemeža Arion vulgaris raksturojums un ietekme” – pieejams https://www.daba.gov.lv/lv/media/11396/download;

2)             Infografika “Spānijas kailgliemeža Arion vulgaris ierobežošanas un apkarošanas metodes” – pieejams https://www.daba.gov.lv/lv/media/11390/download;

3)             Buklets “Spānijas kailgliemezis – drauds Latvijas dabai” – pieejams https://www.daba.gov.lv/lv/media/11402/download;

4)             Spānijas kailgliemeža pārvaldības plāns – pieejams https://www.daba.gov.lv/lv/media/6023/download.

Aicinām:

-           izmantot sagatavotos materiālus – ievietot pašvaldības mājaslapā un/vai izdrukāt un izvietot tos vietās, kur parasti pulcējas cilvēki. Īpaši uzmanību aicinām pievērst mazdārziņu rajoniem vai parkiem, kas nereti ir Spānijas kailgliemežu dzīvotnes un tālākas izplatības avoti;

-          ziņot par jauniem Spānijas kailgliemeža atradņu gadījumiem, izmantojot vietni “Invazīvo sugu pārvaldnieks” (http://bit.ly/invazivs);

-         

Par Spānijas kailgliemežu atlieku utilizēšanu

 

            Valsts vides dienests (turpmāk – VVD) ir saņēmis Dabas aizsardzības pārvaldes lūgumu ieteikt risinājumus Spānijas kailgliemežu (turpmāk – gliemežu) atlieku utilizēšanai. Atkritumu apsaimniekošanas likuma pirmā panta ceturtajā prim daļā ir definēti bioloģiski atkritumi, starp kuriem citu starpā ir bioloģiski noārdāmi dārzu un parku atkritumi. Sāls vai vara sulfāta šķīdumā bojā gājuši gliemeži ir uzskatāmi par bioloģiskiem atkritumiem. Gliemežu atrašanās sāls šķīdumā vai 1% vara sulfāta šķīdumā atkritumu klasifikāciju nemaina. Tomēr, ja vara sulfāta koncentrācija pārsniedz 1%, atkritumi ir uzskatāmi par bīstamiem un tos var apsaimniekot bīstamo atkritumu apsaimniekotājs, kuram ir atbilstošas Valsts vides dienesta izsniegtas atļaujas.

 Ja bojā gājušo gliemežu daudzums ir samērojams ar mājsaimniecības iespējām, tos var ievietot kompostā vai aprakt, pēc iespējas samazinot vara sulfāta šķīduma nonākšanu vidē. Savukārt, ja ir plānots veikt koordinētu gliemežu savākšanu un savāktais apjoms sasniedz būtiskus apjomus, tas ir jānodod atkritumu apsaimniekotājam, kuram ir tiesības apsaimniekot bioloģiskos atkritumus vai bīstamos atkritumus, ja vara sulfāta šķīduma koncentrācija pārsniedz 1%. VVD ieskatā, piemērota apsaimniekošanas darbība ir nodrošināma, piemēram, biogāzes stacijās, ar kurām pašvaldības var vienoties par gliemežu apsaimniekošanu un precizēt piegādes nosacījumus, vai tās var pieņemt gliemežus arī sāls vai vara sulfāta šķīdumā.

            VVD vērš uzmanību, ka Valsts augu aizsardzības dienests ir kompetentā iestāde par ķīmiskās vielām, kas ir iegādātas, izmantotas ar mērķi aizsargāt dārzu un faktiski ir lietotas kā augu aizsardzības līdzeklis.

 

 

 


 


24.05.2021.
 

Spēkozola foto konkurss “Eiropas #dižkokulielvalsts Latvija”.

 
 

Latvijā ir viens no lielākajiem dižkoku blīvumiem Eiropā. Jau trešo vasaru aicinām apzināties šo mūsu dabas un latviskās identitātes bagātību! Dodies dabā un atrodi dižkoku, vari izmantot akcijas sadarbības partnera Dziedava dižkoku datubāzi https://ej.uz/dziedava. Iekar dižkoka zaros vai novieto pie koka Latvijas karogu un uztaisi foto ar pašiem dižkoka apmeklētājiem pie izgreznotā dižkoka. Nopublicē foto sociālajos medijos: Instagram, Facebook vai Twitter ar koka nosaukumu, tā atrašanās pagastu vai pilsētu, kā arī tēmturi #dižkokulielvalsts. Oktobra sākumā trīs labāko foto autori pēc Spēkozola kustības žūrijas vērtējuma savā īpašumā iegūs Spēkozola dižkoku lielvalsts kreklus. Akcijā aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs vai viesis, bet jo īpaši ģimenes, bērni un jaunieši.

Dižkoki, gan ozoli, gan citu sugu koki piesaista lielu dabas daudzveidību un veido īpašu mikroklimatu savā vidē, tie ir arī Latvijas valsts pirmsākumu liecinieki, būtiska mūsu kultūrvēstures vērtība un latviskās identitātes daļa. Ziemeļeiropas un baltu tautām ozols ir viens no pasaules uzbūves modeļiem, Pasaules koks, jeb Austras koks. Atbilstoši atklātā sabiedriskā fonda Dabas retumu krātuve datiem, kurus apkopojuši tādi dabas pieminekļu pētnieki, kā Guntis Eniņš, Ansis Opmanis, Māris Zeltiņš, Julita un Atis Kluši, Jānis Cepītis, apzināto dižkoku skaits Latvijā tuvojas 16 tūkstošiem, līdz ar to Latvijā ir viens no lielākajiem dižkoku blīvumiem Eiropā, lielāks ir Lielbritānijā, bet mazāks Zviedrijā un Vācijā. Katru gadu Latvijas laukos, gravās, un mežu nostūros dižkoku meklētājiem izdodas atrast daudz iespaidīgu ozolmilžu un citu sugu dižkoku. Pagājušā gada laikā dabas datu sistēmā “Ozols” Dabas aizsardzības pārvaldereģistrējusi 954 jaunus dižkokus, kurus savās apgaitāsatraduši Pārvaldes eksperti un vides inspektori vai pieteikuši iedzīvotāji.Dabas aizsardzības pārvaldes eksperti lēš, ka kopumā Latvijā varētu būt vairāk par 20 tūkstoši dažādu sugu dižkoku.
 

Līdzšinējo divu gadu veikumu konkursa ietvaros atradīsi Instagram, Facebook vai Twitter ievadot tēmturi #dižkokulielvalsts

 

Sīkāka informācija par Eiropas dižkoku lielvalsti Latviju, kā arī dižkoku mērīšanu atrodama https://spekozols.lv/eiropas-dizkoku-lielvalsts-latvija/

 

Pievienotais foto:

Konkursa uzsaukums, kurā redzami vieni no 2020. gada konkursa uzvarētājiem Bērziņu pagasta BLPC “Upmala” jaunieši un vadītāja pie Dobročinas apses, Dagdas novada Svariņu pagastā, Dobročinas parkā.

 
 
Cieņā,
 
Ivars Šmits
Spēkozola kustība

“Medņi”, Vidrižu pagasts, Limbažu novads, LV-4013

Instagram: @Spekozols
Facebook: Spēkozols
Twitter: @Spekozols
 
 

 07.05.2021.


 

12.04.2021.

  Informējam, ka sākot no šā gada 1.maija būs izmaiņas riepu nodošanai. Aktuālā informācija vienmēr tiek publicēta gan mūsu mājaslapā, gan Siguldas novada lapā.

 
Zemāk nosūtam elektronisko saiti:

 



Veicinot atkritumu šķirošanu un otrreizējo izejvielu nonākšanu otrreizējā pārstrādē, vides apsaimniekošanas uzņēmums Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” aicina Mālpils novada iedzīvotājus pieteikties nolietotās elektrotehnikas savākšanai no mājsaimniecībām un uzņēmumiem.

Elektroiekārtu bezmaksas izvešana no mājsaimniecību vai uzņēmumu jāpiesaka vismaz divas darba dienas pirms vēlamā izvešanas datuma, rakstot uz e-pastu info@jumis.lv un norādot pakalpojuma saņemšanas adresi, nododamo iekārtu apjomu un kontaktinformāciju saziņai.
Elektroiekārtu izvešanai var pieteikties gan fiziskas, gan arī juridiskas personas. Vienā izvešanas reizē iespējams bez maksas nodot neierobežotu apjomu tehnikas, sākot no 40kg iekārtu kopējā svara. Elektroiekārtu izvešana mazākam tehnikas apjomam un sev vēlamajā datumā tiek nodrošināta par maksu – 15 eiro + PVN.
Ņemot vērā valstī ieviestos drošības pasākumus, elektroiekārtu izvešana tiek organizēta BEZKONTAKTA veidā. Tas nozīmē, ka elektrotehnikas izvešana tiks nodrošināta no pieteicēja adreses ārējām durvīm  (mājas pagalms, daudzīvokļa mājas galvenās ieejas durvis) un klientam izvešanas dienā ir jānodrošina brīva piekļuve iekārtām, lai “JUMIS”  darbinieki var tās aizvest.
Veicot minēto atkritumu izvešanu, netiks savākti cita veida atkritumi, kā piemēram, sadzīves atkritumi un būvgruži (podi, vannas, palodzes, durvis logi u.c. ražošanas atkritumi, kuri radušies būvniecības procesā). Savācamajām elektroiekārtām ir jābūt neizjauktām, lai novērstu kaitīgo detaļu nonākšanu apkārtējā vidē. Piemēram, ledusskapim jābūt ar kompresoru, televizoram – ar kineskopu, datoram – ar mātes plati u.tml.
Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” nolietotās elektrotehnikas savākšanas akcijas rīko vairākas reizes gadā. Šogad tās paredzētas šādos datumos:
·        26.aprīlī;
·        24.maijā;
·        21.jūnijā;
·        19.jūlijā;
·        16.augustā;
·        13.septembrī;
·        11.oktobrī;
·        8.novembrī;
·        6.decembrī.
Atgādinām, ka nolietoto elektrotehniku ikdienā var nodot arī Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” atkritumu šķirošanas laukumā “Zemdegas”. Plašāka informācija par laukuma darba laikiem un pieņemamajiem atkritumu veidiem pieejama https://www.jumis.lv/lv/pakalpojumi/malpils-novads/atkritumu-skirosana/
Ņemot vērā šā brīža situāciju valstī saistībā ar COVID-19 riskiem, aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktās piesardzības prasības. Lai rūpētos par savu darbinieku un kopējo sabiedrības veselību, aicinām pašreizējā situācijā izvairīties no dalības šķirošanas akcijā, ja Jums ir diagnosticēts Covid-19 vai atrodaties karantīnā ar aizdomām par iespējamu saslimšanu.
Plašāka informācija par elektrotehnikas izvešanu un citiem Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” pakalpojumiem pieejama www.jumis.lv, kā arī zvanot pa tel.26112288 vai rakstot uz e-pastu info@jumis.lv
 

09.02.2021.



4.12.2019.



3.12.2019. 

 2019.gada 27. novembra Mālpils novada domes sēdes lēmums

Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas izmaiņām 2020. gadā

1. Noteikt maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Mālpils novada pašvaldības teritorijā 16,21 EUR/m³ bez PVN, ko veido:

   1.1.maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, šķirošanu un citām normatīvajos aktos noteiktajām darbībām, ko  veic pirms  atkritumu reģenerācijas un kas samazina apglabājamo atkritumu apjomu, par uzglabāšanu, dalītās atkritumu savākšanas, pārkraušanas un šķirošanas infrastruktūras objektu uzturēšanu – 8,30 EUR/m³ bez PVN;

   1.2. sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu  atkritumu poligonā  “Getliņi”, tajā skaitā dabas resursu nodoklis ” – 7,91 EUR/m³ bez PVN.

2. Lēmums stājas spēkā ar 2020.gada 1.janvāri.


19.11.2019.

No 2020.gada mainīsies tarifs par nešķiroto atkritumu noglabāšanu poligonā

Saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likumu, no 2020.gada 1.janvāri celsies dabas resursu nodoklis (DRN) par sadzīves atkritumu noglabāšanu poligonā. Attiecīgi mainīsies arī SIA “Getliņi EKO” tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā. Par atkritumu noglabāšanu poligonā nākamgad būs jāmaksā 60,81 EUR par vienu tonnu, kur iekļauts arī DRN pieaugums no līdzšinējiem 43,00 EUR/t uz 50,00EUR/t. Ņemot vērā, ka atkritumu apglabāšanas izmaksas veido lielāko daļu atkritumu apsaimniekošanas tarifā, gaidāmās izmaiņas skars arī izmaksas par nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

Vides apsaimniekošanas uzņēmuma Siguldas pilsētas SIA “Jumis” tarifi Mālpils novada iedzīvotājiem no nākamā gada proporcionāli SIA “Getliņi EKO” jaunajiem tarifiem palielināsies par 0,35 EUR/m3. Šogad maksa par viena m3 apkalpošanu ir 15,86 EUR bez PVN, savukārt no 2020.gada 1.janvāra tie būs 16,21 EUR bez PVN. Kā piemēram, izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 3,89 EUR (bez PVN) līdzšinējo 3,81 EUR (bez PVN) vietā.

Atkritumu apsaimniekošanas likums paredz, ka sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksu veido sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā, DRN, maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, uzglabāšanu un citas pakalpojuma sniedzēja izmaksas.

Lai sniegtu iespēju iedzīvotājiem un uzņēmumiem samazināt izmaksas par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, Siguldas pilsētas SIA “Jumis” piedāvā dažādas iespējas atkritumu šķirošanai, kā arī ik gadu investē publiskās infrastruktūras paplašināšanā, padarot to sabiedrībai vēl pieejamāku un ērtāku. Iedzīvotājiem ir pieejams arī atkritumu šķirošanas laukums “Zemdegas”. Atgādinām, ka, šķirojot mājsaimniecībā vai uzņēmumā radītos atkritumus, iedzīvotājiem ir iespēja samazināt izmaksas par nešķiroto atkritumu izvešanu un apglabāšanu poligonā. Šķiroto atkritumu apsaimniekošanu publiski pieejamajos atkritumu šķirošanas punktos Siguldas pilsētas SIA “Jumis” nodrošina bez maksas.

Likumā noteikts, ka DRN mērķis ir veicināt dabas resursu ekonomiski efektīvu izmantošanu, ierobežot vides piesārņošanu, samazināt vidi piesārņojošas produkcijas ražošanu un realizāciju, veicināt jaunu, vidi saudzējošu tehnoloģiju ieviešanu, atbalstīt tautsaimniecības ilgtspējīgu attīstību, kā arī finansiāli nodrošināt vides aizsardzības pasākumus. Saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likumu 2018.gadā DRN par vienas tonnas sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā pieauga līdz 35 EUR/t, šogad DRN likme ir 43EUR/t, 2020.gadā tie būs jau 50 EUR/t.

Informācija par Siguldas pilsētas SIA “Jumis” un tā piedāvātajiem pakalpojumiem pieejama www.jumis.lv.

Papildinformācijai:

Daiga Buča, preses sekretāre

Siguldas pilsētas SIA “Jumis”

Tālr. 26588715

 



Nākotnes ielā 1, Mālpilī, VPVKAC telpās vari nodot izlietotās baterijas.


  

Seko līdzi un piedalies nākošajā akcijā!!! Līdz šim Vislatvijas “Stikla šķiratlonā”  33 pašvaldībās ir savākti vairāk nekā 220500 kg stikla taras.

 Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) izvirzītajiem mērķiem Latvijai tāpat kā citām ES valstīm līdz 2020. Gadam ir jāsavāc un jānodod pārstrādei 68% no Latvijā novietotā stikla. Nereti stikla savākšanas konteineru trūkuma dēļ stikls nonāk kopējos sadzīves atkritumu konteineros, kas apgrūtina to atlasīšanu un nodošanu atkārtotai pārstrādei. Tāpēc SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar AS “Latvijas Zaļais punkts” piedāvā pašvaldībām iespēju pieteikties bez maksas stikla šķirošanas konteineriem, kā arī piedāvā alternatīvus centralizētus risinājumus, lai pārstrādei derīgie atkritumi nenogultu šķūnīšos, netiktu aprakti kopā ar sadzīves atkritumiem un nenonāktu mežos vai grāvmalās.

 

Plašāka informācija par “Stikla šķiratlonu” Mālpils novadā pieejama www.jumis.lv un mājaslapā www.ecobaltiavide.lv.


  2019.gada 3.oktobrī būs iespēja nodot lietotas elektropreces 

 

Pieņems nolietotās elektropreces (ledusskapjus, gāzes un elektriskās plītis, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, radioaparātus, fēnus, televizorus, datorus, putekļu sūcējus u.c. elektropreces)

 

!!! Nepieņems izjauktas vai izkomplektētas elektropreces.

 

 No plkst 9:00 līdz 12:00Mālpilī, Enerģētikas ielā - laukumā  pie katlu  mājas

No plkst 8:00 līdz 9:00Sidgundā   pie šķiroto atkritumu konteineriem

 

 


© 2007 Autortiesības aizsargātas. Visas tiesības rezervētas. Mālpils pagasta padome.  
Vēsture
Kartes
Simbolika
Kultūras pasākumu plāns
Mālpils kultūras centrs
Izstāžu zāle
Vēsturiskā mantojuma krājums
Latvijas 100gades pasākumi
Bibliotēka
Nodarbības mācību virtuvē
Fotogalerija
Izstāžu hronoloģija
Mālpils novada vidusskola
Mūžizglītība
Pirmsskolas izglītības iestāde "Māllēpīte"
Mālpils Mūzikas un mākslas skola
Sporta darba organizators
Sports bildēs
Sporta komplekss
Naktsmītnes un relaksācijas vietas
Aktīvā atpūta
Apskates vietas
Dabas objekti
Vēsturiskas vietas
SIA "Mālpils Piensaimnieks"
Ģimenes ārstes Jevgenijas Sprūdes prakse
Ģimenes ārstes Janas Borisovas-Litvinovas prakse
Veterinārā ambulance "SAPO"
Ilmas Bicānes zobārstniecības prakse
Siguldas slimnīca
2012.gada sezona
Video "Mālpils 800"
Foto galerijas
Arhīva foto
Barikāžu atceres pasākums 2013.gadā
Barikāžu atceres pasākums 2011.gadā
Video
2020
2019
2021. gada sezona
2020. gada sezona
2019. gada sezona
2018. gada sezona
2017. gada sezona
2016. gada sezona
2015. gada sezona
2014. gada sezona
2013. gada sezona
2012. gada sezona
2011. gada sezona
2010. gada sezona
2009. gada sezona
2008. gada sezona
2007. gada sezona
2006. gada sezona
2005. gada sezona
Baznīcas
Pilskalni
Muižas
Skulmju dzimtās vietas
Karavīru apbedījumi, kauju piemiņas vietas
Politiski represēto piemiņas vietas
Mālpils tēlniecības simpoziju skulptūras
Pieminekļi, piemiņas vietas
Avoti
Dižkoki
Skatu punkti