Esiet sveicināti Mālpilī!
Par Mālpili Kultūra Sports Izglītība Tūrisms Vide Nevalstiskās organizācijas Iestādes
Aktualitātes
Novada dome
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
Pakalpojumi
Pašvaldības iestādes
Novada domes dokumenti
Pašvaldības SIA "Norma K"
P/A "Mālpils sociālais dienests"
Pašvaldības atbalsts daudzbērnu ģimenēm
Atbalsts vistrūcīgākajām personām
Veselības veicināšanas pasākumi
Valsts atbalsts ģimenēm ar bērniem
Nodarbinātību veicinošie pasākumi
Projekti
Iepirkumi
Nekustamie īpašumi, nekustamo īpašumu izsoles
Uzņēmējdarbība
Jauniešu aktivitātes
Datu privātuma politika
Informatīvais izdevums „Mālpils Vēstis”
Noderīga informācija
Sludinājumi
Izstāžu zāle

 2020. gada sezona
RITUMS IVANOVS

Mālpils kultūras centra izstāžu zālē
No superzvaigznēm līdz dziļi personiskiem – aci pret aci. Iedomātas vai īstas dzīves kadri. Apstādināti. Iemūžināti.
Izgriežot realitātes kadru, Ritum Ivanovs fiksējis mūsdienu cilvēka portretu. Jau vairāk kā divdesmit gadu garumā izzina sociālo un emocionālo cilvēka veidolu, pietuvinot skatuves zvaigznes un izceļot patiesākos cilvēka vaibstus.
Izstādē apvienotas sērijas Zvaigznes. Gaismas staros (Stars. Light on, 2010), Savienot (Connect, 2016) un Baltā gaisma (White Light, 2018/2019). Tajās fiksēts laikmets un ļauts paskatīties no malas uz mūsdienu sabiedrību, popkultūru un tās tēliem. Izstādes tēli apvienojušies vienotā stāstā par mums pašiem – iekšējo enerģiju un emocijām, plaši pazīstamiem popkultūras simboliem, kopā veidojot kaleidoskopisku pasaules kadru kopumu.
Ritums Ivanovs (1968) ir viens no cēsiniekiem, kura laikmetīgā māksla ir guvusi rezonansi un starptautisku atpazīstamību. Absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju (1994) un studējis Humbolta Universitātē ASV. Viņa vizītkarte un atšķirības zīme – pašizgudrota glezniecības svītru tehnika un savdabīgs skats uz portretu. Ivanovam bijušas 28 personālizstādes visā pasaulē, viņš regulāri piedalās starptautiskās mākslas mesēs un viņa darbi atrodami 19 publiskās un privātās mākslas kolekcijās Latvijā un ārvalstīs. 2009. gadā pirmo reizi Latvijas mākslas vēsturē Ivanova glezna “Frames05” tika pārdota prestižajā Sotheby’s izsolē Londonā,


  

   


 


2019. gada sezona

 
No 15.decembra Mālpils Kultūras centra izstāžu zālē skatāma mākslinieces Agates Apkalnes un Ādažu Mākslas un mūzikas skolas audzēkņu kopizstāde “Satiksme”
Mazie mākslinieki: Denēra Auniņa, Sanija Banga, Evelīna Ločmele, Sanija Šķestere, Roberts Arnicāns, Pēteris Arnicāns, Kārlis Gustavs Matisons, Kristiāna Gudermane, Kerija Aleksandra Čipate, Katrīna Elsberga, Dārta Mārtiņsone, Tīna Kalniņa, Marta Luīze Jurgevica.
Satiksme ir skolotāja un skolnieka, mākslas darba un skatītāja tikšanās. Mākslas veidu robežas tiek sapludinātas kopīgā ekspozīcijā, kur sastopas un savstarpēji korelē majestātiski tēli Agates Apkalnes gleznās un bērnu linogriezumos. Satiksme ir kustība, virzība, plūsma un dinamika. Mijiedarbojoties vienam ar otru, veidojas komunikācija un valoda. Māksla ir valoda, kuru apgūstam nepārtraukti, un šīs valodas zināšanas neatgriezeniski maina mūsu uztveri, dzīvi, nākotni un visu mums apkārt.
“Satiksme” ir apzināti izvēlēts nosaukums, jo tieši šādi saucās kopizstāde ar pasniedzēju Juri Petraškēviču 2002.gadā, kas tobrīd studējošai jaunajai māksliniecei kalpoja kā radoši nozīmīgs atspēriena punkts. Izstāde Mālpils Kultūras centrā ir tradīcijas turpināšana un tālāk nodošana, radoši satiekoties divām paaudzēm.
Agate Apkalne dzīvo, strādā un nodod savas prasmes skolniekiem Latvijā, viņas gleznas skatītājus ir sastapušas Vācijā un citviet Eiropā – Berlīnes “TVDART Galerie” rīkotās personālās un grupu izstādēs. Mākslu viņa apguvusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā (tagad PIKC RDMV) un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā, ko absolvējusi 2005. gadā, iegūstot mākslas maģistra grādu. Izstādēs Agate Apkalne piedalās kopš 2000. gada, mākslinieces jaunākie darbi bija skatāmi personālizstādē - ciklā “Dvēseles skumjas” Rīgā 2018. gadā.
Mālpils Kultūras centra izstāžu zāles darba laiks – no pirmdienas līdz piektdienai plkst. 9.00 - 17.00, Nākotnes ielā 5, Mālpilī. 

 

 

 

 

   
   

   
   PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas
izglītības programmas Metāla izstrādājumu dizains
audzēkņu un pedagogu darbu izstāde
 
             

Izstādē ir redzami PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas, izglītības programmas Metāla izstrādājumu dizains, audzēkņu un pedagogu darbi, kas ir radīti pēdējo piecu gadu laikā.

Izstādes mērķis ir dot ieskatu par to ko apgūst izglītības programmā Metāla izstrādājumu dizains, tas ir, produkta dizaina izstrādes procesus un praktisko darbu ar metālu.

Izstādē izlikti audzēkņu kursa darbi, gan rotas, gan priekšmeti, kuros redzamas apgūtās dizaina domāšanas un amatniecības prasmes, gan nobeiguma - kvalifikācijas darbi ar kuriem audzēkņi sevi piesaka jau kā jaunos produktu un rotu dizainerus. Darbi izgatavoti no tādiem materiāliem, kā nerūsējošais tērauds, alumīnijs, čuguns, titāns, misiņš saplāksnis u.c.

Izstāde stāsta par mīlestību uz skaisto, materiālu un roku darbu. Par to kā jaunie dizaineri, meklējot un risinot kādu problēmu, rada jēgpilnus un funkcionālus darbus un veido savas radošās personības attīstību.  

 
Jaunais izstāžu gads turpinās! Aicinām mūsu izstāžu zāles gan jau par pastāvīgiem apmeklētājiem un faniem kļuvušos, gan jaunos draugus un paziņas uz izstādes SEKVENCE atklāšanu! Maigs un trausls savienojums - stikls un akvarelis!

2018. gada sezona

  


     


  

 

© 2007 Autortiesības aizsargātas. Visas tiesības rezervētas. Mālpils pagasta padome.  
Vēsture
Kartes
Simbolika
Kultūras pasākumu plāns
Mālpils kultūras centrs
Izstāžu zāle
Vēsturiskā mantojuma krājums
Latvijas 100gades pasākumi
Bibliotēka
Nodarbības mācību virtuvē
Fotogalerija
Mālpils novada vidusskola
Mūzikas un mākslas skola
Mūžizglītība
Pirmsskolas izglītības iestāde "Māllēpīte"
Sporta darba organizators
Sports bildēs
Sporta komplekss
Naktsmītnes un relaksācijas vietas
Aktīvā atpūta
Apskates vietas
Dabas objekti
Vēsturiskas vietas
SIA "Mālpils Piensaimnieks"
Draudzes
Biedrība "Notici sev"
Mālpils novada politiski represēto nodaļa
Mālpils makšķernieku biedrība "Mālpils zivīm"
Mālpils Tautskola
Biedrība "Idoves mantojums"
Kultūrvēsturiskā mantojuma aizsardzības un attīstības biedrība
Jauniešu apvienība "MJA.U"
KrastGroup
Ģimenes ārstes J.Sprūdes prakse
Pasta nodaļas darba laiki
Ģimenes ārstes Janas Borisovas-Litvinovas prakse
2013.gada sezona
2012.gada sezona
2018. gada sezona
Video "Mālpils 800"
Foto galerijas
Arhīva foto
Barikāžu atceres pasākums 2013.gadā
Barikāžu atceres pasākums 2011.gadā
Video
2020
2019
Baznīcas
Pilskalni
Muižas
Skulmju dzimtās vietas
Karavīru apbedījumi, kauju piemiņas vietas
Politiski represēto piemiņas vietas
Mālpils tēlniecības simpoziju skulptūras
Pieminekļi, piemiņas vietas
Avoti
Dižkoki
Skatu punkti